10 шокуючих фактів про статеве життя в Стародавньому Римі

1. Жінка прирівнювалася до чоловіка в праві отримувати сексуальне задоволення.

2. Римлянки ділили ліжко з коханцями або рабинями, а то і з тими і іншими одночасно, чоловіки втішалися з жінками більш простих станів або в лазнях, з платними жрицями або жерцями любові.

3. «Хто не задовольняється, сам не може потішити». Обмеження якщо і існували, то соціального порядку. Наприклад, знатним багатіям заборонялося мати зв’язку з жінками своєї прошарку – щоб уникнути проблем зі спадщиною в разі появи байстрюка.

4. Оральні втіхи вищі могли тільки приймати, але ніяк чи не дарувати – римляни з особливим трепетом ставилися до рота. Також порицался пасивний гомосексуалізм.

5. Плотські втіхи чоловіків з чоловіками вважалися справою звичайним, але бути пасивним партнером людини нижчого стану означало опуститися в очах суспільства і позбутися права брати участь у виборах або представляти свої інтереси в суді.

6. Однак це жодним чином не обмежувало римлян – навколо було предостатньо рабів і рабинь, статевий акт з якими був мало не обов’язком. Інакше навіщо вони були потрібні?

7. Маленькі оргії переростали у великі – найбільш відомі як вакханалії, що практикувалися за Нерона. Вони могли служити візуальними посібниками по інтимного життя: все її види – від садизму і лесбійського кохання до вуайєризму – мали місце бути.

8. З часом оргії все ж були заборонені, проте розбурхує слід в пам’яті нащадків вони залишити встигли. Та й як не згадати Калігулу з його інцесту або Мессаліну, яка виграла в змаганні з відомою повією – за добу вона «ощасливила» 25 чоловіків.

9. Любов оплачувана придбала в Стародавньому Римі колосальний розмах. Представниць найдавнішої професії можна було знайти всюди – в готелях, у булочних, на кладовищах (!), Зрозуміло, в лазнях.

10. На вершині «платного кохання» панували куртизанки, яких навряд чи можна було назвати звичайними повіями, котрі відчувають всю гіркоту професії – приниження, низький статус, сутенерів і т. Д. Куртизанки мали привілейованих коханців, впливали на культурне та громадське життя і були оточені розкішшю.